Nuostabus nuotykis!
Projektas “Fizinis aktyvumas – emocinė ir fizinė pusiausvyra” skirtas Šiaulių rajono gyventojams, sulaukė didžiulio susidomėjimo ir buvo sėkmingai įgyvendintas.
Šiuo projektu buvo sprendžiamos fizinio aktyvumo stokos ir prastos emocinės suaugusiųjų sveikatos problemos.
Siekiant įgyvendinti projekto tikslą – skatinti fizinį aktyvumą, užtikrinti suaugusiųjų emocinių kompetencijų ugdymą, buvo suorganizuota suaugusiųjų stovykla Vėžežerio poilsiavietėje, su specialia programa skirta fizinio aktyvumo veiklų organizavimui. Vyko paskaitos apie sveiką gyvenseną ir fizinio aktyvumo organizavimą, dalyviai supažindinti su fizinio aktyvumo galimybėmis Šiaulių rajone. Padėka Šiaulių rajono savivaldybei už suteiktą finansavimą projektui, siekiant gerinti suaugusiųjų fizinę bei emocinę sveikatą. Bei projekto partneriams.
Stovyklos metu per bendras veiklas, komandinius žaidimus ir diskusijas buvo suplanuotas žygio maršrutas Lenkijoje, Zakopanės kalnuose. Buvo aptarta fizinio pasirengimo svarba prieš žygį kalnuose, sudėliotas planas treniruočių, kurių siekis ugdyti ištvermę ir gerinti fizinį pajėgumą iki žygio, didelis dėmesys skirtas sveikai mitybai.
Paskutinį vasaros savaitgalį, tarsi, atostogų pabaigai įprasminti, projekto dalyviai vyko trijų dienų kelionei, iš savo asmeninių lėšų, į Lenkijos Zakopanės kalnus, pagal pačių sudėliotą maršrutą – fizinio aktyvumo planą.
Kelionės metu pavyko aplankyti Krokuvos senamiestį, jame pasivaikščioti, pasimėgauti miesto grožiu ir vasariška šiluma, kurios negailėjo palankūs orai. Zakopanėje, pirmiausia, aplankė Gubaluvkos kalną, vienas žinomiausių Lenkijos kalnų, siekiantis 1123 metrus virš jūros lygio. Nuo šio kalno viršūnės atsivėrė nepakartojama apylinkių panorama. Nusileidus su funikulieriumi į kalno papėdę, pasivaikšęiojo po turgų, kuriame didelis pasirinkimas vietinių maisto produktų ypač sūrių. Sekantis žygis į lankytiną Kasprovo kalną, siekiantį 1987 metrų aukštį virš jūros lygio. Čia išbandytos keltuvo paslaugos, kad pasimėgauti vaizdais iš viršaus, užgniaužiančiais žadą. Per šį kalną eina Lenkijos – Slovakijos siena, dalis projekto dalyvių, kurie drąsiai ėjo kalno viršūnės takais, gavo iš Slovakijos sveikinimo žinutes, kurios kėlė džiugias emocijas, tarsi, vienu metu būtų pabuvoję dviejose šalyse.
Sekančią dieną laukė apie 30 kilometrų siekiantis žygis Tatrų kalnais. Pirmasis tikslas buvo pasiekti Morskie oko (“Jūros akis”) ežerą, esantį Tatrų nacionalinio parko teritorijoje, kuris yra 1395 metrų aukštyje virš jūros lygio Potoko slėnyje. Nuo šio ežero žygis tęsėsi iki kito ežero ir dar toliau link Rysai, 2499 metrų virš jūros lygio viršūnės, kuri yra aukščiausia Lenkijos Tatrų viršūnė.
Šio žygio metu lydėjo įspūdingi vaizdai, neapsakomo grožio peizažai, gerų emocijų kupinas kelias, palankus oras ir nepakartojamos patirtys. Visi projekto dalyviai liko sužavėti Tatrų grožiu, didybe bei galybe. Nors kelionės metu net du kartus informavo apie gresiančią audrą, tačiau gamta buvo dosni ir projekto dalyviai tik žygio pabaigoje sulaukė lengvo, gaivaus lietučio, tarsi atgaivai, prakaito nuo veido nuplovimui.
Po šio žygio laukė atgaiva terminiuose baseinuose ir sveikas maistas maitinimo įstaigoje.
Projektas yra tradicinis ir tęstinis. Žygio organizatoriai dar nesuspėję sugrįžti jau dėliojo planus naujai sekančios vasaros kelionei – žygiui. Suprato, kad fizinis aktyvumas svarbus ir reikalingas, siekiant kuo daugiau pamatyti bei patirti. O žygio patirtis, keliamas teigiamas emocijas įvardino kaip: “vyšnia ant torto” vasaros atostogų pabaigai. Visi liko sužavėti.
Tikimės ir toliau tęsti tokio pobūdžio projektus. Dalintis gerąja patirtimi, kuo daugiau žmonių paskatinti aktyviai gyventi, sveikai maitintis bei patirti džiugių akimirkų.
Daugiau nuotraukų: https://www.facebook.com/media/set/?set=a.754606886675453&type=3