Nors vasara yra atostogų metas moksleiviams, tai nereiškia, kad šiuos tris mėnesius reikia praleisti drybsant lovoje prieš televizorių. Pailsėti galima ir mokantis, jei mokymosi procesą suprantame ne tik kaip knygų skaitymą ir matematinių uždavinių sprendimą. Mokymasis per sportą ir bendravimą yra vienas geriausių būdų įsisavinti naują informaciją bei puikiai praleisi laiką, juk, psichologų teigimu, būtent įspūdžiai ir emocijos geriausiai lavina vaikų protą. 

    Stovykla „Sveiki ir stiprūs“, kurią jau penktus metus organizuoja sporto klubas „Dvikova“, prasidėjo vasaros pabaigoje Plateliuose. Tris dienas vaikai aktyviai dalyvavo įvairiuose mokymuose: komandos formavimo, nardymo ir vandens pažinimo, tinkamos mitybos pagrindų, dietų laimykosi sporte. Stovyklautojai ne tik mokėsi, bet ir pažino Žemaitijos nacionalinį parką. Vaikštinėjo pažintiniais takais atlikdami įvairias užduotis, aplankė šaltojo karo muziejų, bei plaukdami valtimis susipažino su Plateliu ežeru. Laisvu laiku stovyklautojai pliuškenosi vandenyje, žaidė tinklinį ir futbolą, vaišinosi ant laužo keptomis dešrelėmis, obuoliais.

     Pasak G. Jonuškio, stovykloje vaikai išmoksta savarankiškumo, gerina savo socialinius įgūdžius, mokosi užmegzti ryšius su naujais žmonėmis, bendrauti bei išsakyti savo jausmus. Stovykloje „Sveiki ir stiprūs“ itin didelis dėmesys skiriamas bendravimui, kiekviena diena baigiama bendru vakaru, kuriame kiekvienas stovyklautojas papasakoja apie savo dieną, išgyvenimus.

      Stovykla nesibaigė vien linksmybėmis, grįžus prasidėjo rimtas pasiruošimas naujam sezonui. Treniruotės vykdavo, ne tik imtynių salėje, bet ir įvairiuose vietose: „Uno parke“, pušyne, vandenyje, pelkėse. Stovykla truko mėnesį laiko, jos metu treneriai stebėjo sportininkus, kaip jie įssisavino gautas žinias apie tinkamą mitybą ir dietos laikymąsi sporte. Visas gautas teorines žinias sportininkai stengėsi pritaikyti praktiškai: vieni mesdami svorį, kiti priaugdami, nepamiršdami tinkamai derinti sportines treniruotes ir tinkamą mitybos racioną.

      Sporto klubo auklėtiniai ir treneriai dėkoja  Šiaulių rajono savivaldybės bendruomenės sveikatos tarybai, Nardymo akademijai, privatiems rėmėjams ir sportininkų tėveliams.

Additional information