R. Milašauskas 

Š. m. gegužės 23-24 dienomis Norvegijoje vyko šiaurės šalių žaidynės. Juose dalyvavo atstovai iš 8 šalių: Danijos, Švedijos, Suomijos, Norvegijos, Islandijos, Lietuvos, Latvijos ir Estijos.

Vienas iš Lietuvos atstovų buvo Kuršėnų sportininkas Redas Milašauskas. Redas savo sportinę karjerą pradėjo Kuršėnų sporto mokykloje ir sporto klube „Dvikova“, kuriame yra ruošiami jaunieji imtynininkai. Nuo pirmų treniruočių vaikinas rodė aukštus rezultatus ir siekdavo maksimumo, varžybose – prizinės vietos ir kaklą puošiantys medaliai. Kaip ir kiekvieno sportininko karjeroje yra buvę ir nesėkmių, tačiau sunkiu darbu treniruotėse, jos jau senokai apleido gabų imtynininką.

 

Žaidynėse Norvegijoje Lietuvos atstovas iš Kuršėnų turėjo 4 kovas. Pirmoji imtis buvo su Suomijos atstovu. Redas nesunkiai laimėjo pirmąją kovą, nors ir padaręs klaidų. Atlikdamas manevrą priešininką paguldant ant menčių ir taip pelnydamas pergalę. Sekanti imtis vyko su estu. Rezultatu 12:2 Redas pelnė pergalę, atlikdamas tris įspūdingus metimus. Trečiame rate susitiko vėl su estu ir rezultatu 3:7 laimėjo. Finalinėje kovoje vaikinas susitiko su Švedijos atstovu. Kova buvo verta Holivudo filmo. Švedas iš pat pradžių puolė į susikibimą ir Lietuvos atstovą permetė per save taip pelnydamas 4 taškus. Bet Redas sugebėjo atkovoti prarastus taškus ir net tašku įsivežti į priekį ir laimėti pirmąjį kėlinį. Kaip sakoma: gera pradžia – pusė darbo, bet tik ne šį kartą Švedijos atstovui. Antrą kėlinį pradėjo švedas drastiškai siūlydamas „kryžių“, vėl bandė mesti per save, tačiau Kuršėnų atletas pridengdamas „pagavo“ ant menčių. Varžovui pavyko išsisukti iš padėties ir viskas vyko taškas į tašką, tačiau Redas sukaupęs visas jėgas švedą permetė per save ir laimėjo rezultatu 11:8. Pergalė buvo įvertinta aukso medaliu ir aukščiausios apdovanojimų pakylos laipteliu, svorio kategorija iki 100 kg. Atletą treniruoja: A. Tilenis ir G. Jonuškis.

Additional information