Kuršėniečių komanda Lietuvos imtynių čempionate

Panevėžyje „Cido“arenoje vyko Lietuvos imtynių čempionatas, kuriame varžėsi geriausi imtynių meistrai. Varžybose dalyvavo apie 200 dalyvių, kurie atstovavo savo klubus ar mokyklas. Taip pat, čempionate dalyvavo sportininkai iš Šiaulių rajono.

Visi sportininkai, atvykę ketvirtadienio popietę pasisvėrė ir traukė burtus kas su kuo kovos pirmame rate. Po to vyko apsigyventi į jiems skirtus viešbučius ir ruoštis artėjančioms varžyboms. Treneriai, teisėjai bei klubų ir mokyklų atstovai vyko į imtynių konferenciją, kurioje rinko federacijos prezidentą, viceprezidentus, valdybos narius bei bandė spręsti esamas problemas. Rinkimai šiek tiek užsitęsė ir baigėsi tik  paryčiais, bet po įnirtingų pasisakymų ir prisistatymų buvo išrinktas federacijos prezidentas Giedrius Dambrauskas.

Išaušus penktadienio rytui, sportininkai susitiko iškilmingame atidaryme, stebėjo savo varžovus reitingų lentelėse. Visi Šiaulių rajono imtyninkai nekantriai laukė savo kovų. Čempionate buvo iškovoti trys medaliai. Sidabro medalį iškovojo Marijus Grigelis (iki 130 kg), kuris tikrai nustebino trenerius savo kovomis ir patekimu į finalą. Finale atletas susitiko su pasaulio prizininku Mantu Knystautu, kuris įrodė esąs vertas iškovoto vardo. Gytis Kulevičius ( iki 66 kg) pirmą kovą turėjo su Europos prizininku Kristupu Šleiva, kuris šiai dienai tikrai dar stipresnis ir techniškesnis. Pralošta kova buvo gera pamoka ir nenuleidę rankų varžėmės toliau ir siekėme pergalių. Karolis Kygas (iki 75 kg) po didelės pertraukos sugrįžęs atletas ant kilimo sukėlė daug kalbų ir nuostabų savo gera forma ir geru imtyniavimu. Karolis pralošė tik vieną kovą dėl išėjimo į finalą ir tik paskutinėmis sekundėmis perspektyviam sportininkui, kauniečiui Titui Kerševičiui (4:5). Po šios kovos buvo net priėjęs kauniečio treneris pokalbiui. Šie kuršėniečiai iškovojo trečiąsias vietas ir užlipo ant nugalėtojų pakylos pasipuošdami bronzos medaliu. Kovos buvo intensyvios, pareikalavusios daug fizinių ir emocinių jėgų tiek sportininkams, tiek ir jų treneriams.

Additional information