Š.m. rugpjūčio 1-6 dienomis vyko vaikų ir jaunimo stovykla. Stovyklos tikslas jaunąją kartą paruošti galimoms ekstremalioms situacijoms. Šių dienų nūdienos rodo, kad ekstremali situacija gali įvykti labia staiga ir netikėtai, tad pasiruošimas tokioms situacijoms yra labai svarbus.

               Jaunimas, gamtos apsuptyje, mokėsi būtinų išgyvenimo paslapčių. Ruošėsi vandens filtravimo sistemas ir buvo supažindinti kokį vandenį galima vartoti, mokinosi užkurti ugnį be įprastų uždegimo priemonių. Taip pat statėsi pastoges, kurios praverstų komfortiškesniam poilsiui. Tam, kad pastogė būtų tvirta ir stabili reikia mokėti tinkamai pritvirtinti, tad stovyklos dalyviai rišo standartinius, dažniausiai naudojamus ir visur tinkamus mazgus. Kad išgyvenimo pamokų nebūtų per daug į svečius buvo atvykę policijos pareigūnai ir priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos atstovai. Specialistai supažindino su savo profesijos specifika, pristatė savo naudojamą įrangą, taip pat leido “pasimatuoti savo batus”. Kita iš veiklų buvo naktinis žygis. Dieną orientuotis yra viena, tačiau naktį – iššūkis. Su vadovų pagalba stovyklautojai įveikė tikrai ekstremalumo nestingantį naktinį žygį.

Pamokos pamokoms, tačiau stovykloje būta ir pramogų. Kadangi saulė ritinėjosi žeme ir po aktyvių žaidimų sporto aikštyne, vandens čiuožykla – tikras atokvėpis. Stovyklos pabaigos ritualas, pasisėdėjimas prie laužo ir žarijose keptos bulvės. Neveltui sakoma, kad genialumas slypi paprastume. Juk visi žinome, koks yra puikus potyris skonio receptoriams, kątik iš laužo iškeptų bulvių. Vakaras prie laužo tęsėsi iki paryčių ir buvo kupinas juoko ir pašnekesių.

Stovyklos organizatoriai nuoširdžiai dėkoja Šiaulių rajono savivaldybei už pasitikėjimą vykdant stovyklą skiriant dalinę finansinę paramą.

Truputį apie vykusių čempionatų rezultatus bei ataskaita mūsų sirgaliams ir rėmėjams.
2022.06.13/19 Bukarešte (Rumunija) vyko Europos U-17 čempionatas. Jame dalyvavo mūsų du atletai, Eimantas Andriuška ir Tadas Mikalauskas.
Tadas kovojo 92 kg kategorijoje su ??UKR atstovu. Kova baigėsi priešininko naudai 4:1. Šiame čempionate bendroje įskaitoje užėmė 13 vietą iš 17 dalyvių.
Eimantui 60 kg kategorijoje burtai lėmė pirmoje kovoje susitikti su ?? Mamaladze A. sportininku, ši kova baigėsi 4:0 gruzino naudai.
Eimantas gavo dar vieną šansą, kovoti mažajame finale, nes jo varžovas nukeliavo iki finalo. Šia galimybė jis ir pasinaudojo iš kovodamas tris pergales bei bronzos medalį.
??E. Andriuška- ??F. Caniglia, kova laimėta mentimis, rezultatu 3-5, toliau kova tęsesi ??E. Andriuška - ?? M. Vichy, kova baigėsi 8-0. Dėl bronzos medalio ?? E. Andriuška susitiko su ?? I. Bektemirov, įnirtinga kova baigėsi 7-5 rezultatu. Iškovota 3 vieta iš 21 dalyvių bei pasipuošta Europos jaunių čempionato bronzos medaliu. Šis medalis visai mūsų komandai atnešė džiaugsmo iki išprotėjimo???.
Po mėnesio liepos 25-31 dienomis Romoje (Italija) vyko pasaulio čempionatas. Tik gaila, Eimatas dėl patirtos traumos Europos čempionate negalėjo dalyvauti šiame čempionate. Tai Šiaulių r. vardą išvyko garsinti tik Tadas, kuris kovojo vėl 92 kg kategorijoje. Jis susitiko su kazaku ?? imtis baigėsi 6-1 rezultatu ir bendroje įskaitoje užėmė 15 vietą iš 19 dalyvių.
Po čempionatų kol kas ilsimės, rugpjūčio gale planuojame jau sugrižti į salę. Tikslai išlieka dar aukštesni, juodo darbo salėje dar padvigubės, bet toks tas profesionalus sportas ? .
Didelis dėkui mūsų gerbejams, ištikimiems rėmėjams ir mūsų didžiausiems partneriams Šiaulių r. Savivaldybei už nuolatinę financinę paramą bei pasitikėjimą❤️.

 

Viena vasaros savaitė buvo itin aktyvi. Liepos 4-9 dienomis vykostovykla “Džiaugsmas sportuoti”. Pasirinktos poilsevietės vieta pasižymėjo pasakiškogrožio gamta, ežerais, miškais. Tad vaikai buvo aktyviai įtraukti į veiklaskurios buvo susijusios būtent su ja ir neatsiejamu sportu. Kiekvieną rytąįkvėpti gryno oro auklėtiniai bėgdavo į mišką atlikti rytinės mankštos. Stovyklautojaimokėsi dirbti komandoje, kūrė savo komandos vėliavą, žaidė įvairiusjudriuosius žaidimus, kurių metu buvo skatinamas komandinis darbas irtarpusavio bendradarbiavimas. Visos stovyklos metu, kiekvienas dienaprasidėdavo įvairia veikla. Stovyklos dalyviai įgijo žinių: kaip užkurti laužą,išfiltruoti gamtoje rastą vandenį, sužinojo stovyklavimo gamtos prieglobstyjepradmenis. Dalyvavo įvairiose žygiuose. Žaidė įvairius komandinius žaidimus.Daugiausiadėmesio sulaukė nauja ir nepatirta, stovykloje dar neišbandyta veikla. Tai buvokopinėjimas virvėmis, išgyvenimo gamtoje principai ir, žinoma, šratasvaidis,kuris sukėlė daug diskusijų ir karštų emocijų. Visi liko itin patenkinti,vadovai – vaikų susidomėjimu, darbu, atsakingumu ir noru išmokti, o vaikai –neišdildomais įspūdžiais. Baigiasi vasara, baigėsi ir stovykla. Visi išmokę,patyrę kažką naujo grįžo namo ir pasiruošė naujam sporto sezonui ir,žinoma, naujiems mokslo metams. Tikimės, kad dalyviai iš stovyklos išvyko patobulėję tiekfiziškai, tiek psichologiškai, kad gebės priimti sprendimus ekstremaliose,gyvenime įvykstančiose, situacijose, taip pat pasisėmė begalę teigiamų minčiųir emocijų.
Didelis dėkui stovyklautojams, jų tėveliams bei Šiaulių rajono savivaldybei už dalinę finansinę paramą vykdant įvairiasstovyklos veiklas.

https://www.facebook.com/media/set?vanity=dvikova&set=a.5607932342570264 

Ar smagius potyrius galima suderinti su fiziniu aktyvumu ir sveikata? Žinoma, kad taip! Savaitgalį su trenksmu praūžė renginys „Fizinis aktyvumas = SVEIKATA“. Kelionė prasidėjo nuo Šiaulių traukinių stoties, kurioje įvyko pirmas susipažinimas, šypsenos, pokalbio užmezgimas. Kelionės tikslas – Kretinga, vėliau Palanga. Pasiekus minėtą miestą, renginio dalyviai pasitelkdami savo fantaziją ir išmonę, spręndė, atlikinėjo koduotas užduotis bei lyg Šerlokai Holmsai ieškojo paslėtų lobių. Dviejų dienų išvykoje netrūko ir aktyvios veiklos: žygis pėščiomis bei žygis dviračiu. Per dvi dienas surinktas žingsnių porų skaičius toks, kurio pavydėtų ir profesionalūs žygeiviai.

Palaikydami greitą tempą aplankėme begales vietų, kuriose ne kiekvienas turistas apsilanko. Ir jūra... ji tokia nuostabi, bet kokiu metų ar paros laiku. Ji savo didybe priverčia kiekvieną sykį ją pamačius sustoti. Kiekvienas savaitgalio išvykos dalyvis bent šiek tiek paniro į save, į savo mintis, nejučiomis visi tiesiog nutilo. Juk stebint gamtos stebuklą nereikia daug kalbėti. Pabuvę savo mintyse dalyviai gavo sekančias koordinates ir toliau tęsė savo kelionę.

Per dvi dienas, pasitelkus kūrybingumą, dalyviai turėjo visą diena vykdyti įvarias užduotis, susirasti poilsio vietą, įsigyti produktų ir pasigaminti vakarienę, planuoti sekančios dienos veiklas. Neveltui yra sakoma, kad žmogus jaunas tol, kol yra pirmų kartų. Tokia kelionė, ne vienam, buvo pirmoji patirtis. Kupini įspūdžių, patirtų pojūčių, naujų pažinčių ir daug juoko grįžome namo. Tikiuosi, kad kiekvienas dalyvis iš šios išvykos parsivežė į savo namus, patį didžiausią ir brangiausią gintarą – naujus potyrius, kurie nugrimzs į neišdildomus prisiminimus. Kelionė būtų buvusi žymiai skurdesnė, jei ne žmonės, kurie prisidėjo. Norime labai padėkoti „Baristų duona“ už skanėstus, kurie buvo tarsi mana ir sielai ir kūnui. Taip pat Šiaulių rajono savivaldybei už pasitikėjimą ir paramą organizuojant žygį.

Daugiau foto:

https://www.facebook.com/dvikova/photos/pcb.4567398773290298/4567395159957326/ 

Subcategories

Additional information