Projektas “Fizinis aktyvumas – emocinė ir fizinė pusiausvyra” skirtas Šiaulių rajono gyventojams, sulaukė didžiulio susidomėjimo ir buvo sėkmingai įgyvendintas.

Šiuo projektu buvo sprendžiamos fizinio aktyvumo stokos ir prastos emocinės suaugusiųjų sveikatos problemos.

Siekiant įgyvendinti projekto tikslą – skatinti fizinį aktyvumą, užtikrinti suaugusiųjų emocinių kompetencijų ugdymą, buvo suorganizuota suaugusiųjų stovykla Vėžežerio poilsiavietėje, su specialia programa skirta fizinio aktyvumo veiklų organizavimui. Vyko paskaitos apie sveiką gyvenseną ir fizinio aktyvumo organizavimą, dalyviai supažindinti su fizinio aktyvumo galimybėmis Šiaulių rajone. Padėka Šiaulių rajono savivaldybei už suteiktą finansavimą projektui, siekiant gerinti suaugusiųjų fizinę bei emocinę sveikatą. Bei projekto partneriams.

Įgyvendinto vasaros stovyklos projekto „Sveiki, fiziškai aktyvūs, pozityvūs!“ metu buvo sudaryta galimybė Šiaulių rajono jauniesiems sportininkams leist laiką stovykloje net 5 dienas. Šioje stovykloje buvo lavinami fizinio aktyvumo įpročiai bei formuojama sveikos gyvensenos savimonė.

 Projekto dalyviai stovyklos metu aktyviai sportavo, treniravosi. Buvo daug dėmesio skiriama fizinio aktyvumo didinimui laisvalaikio metu. Organizuojamos veiklos, siekiant supažindinti juos su psichoaktyvių medžiagų vartojimo žala, mokomi kitais būdais nusiraminti, atsipalaiduoti. Stovyklos metu buvo numatytas laikas įvairiems aktyviems užsiėmimams, kurių metu dalyviai vykdė įvairius žygius, žaidė burbulų futbolą, mokėsi išgyvenimo gamtoje principų, medicinos pagrindų ir kitų smagių veiklų. Projekto dalyviai mokėsi dirbti komandoje, bendrauti ir bendradarbiauti.  Kiekvieną dieną dalyviai vykdė įvairias užduotis, kurias turėjo įveikti pasitelkiant išmonę ir komandinį darbą. Jaunuoliai išsiugdė fizinio aktyvumo įpročius, išmoko sveikos gyvensenos principų, geriau suvokia psichoaktyvių medžiagų vartojimo žalą, išugdė emocines kompetencijas, sužinojo, kaip geriau valdyti nerimą. Fizinio aktyvumo veiklų metų pagerėjo ne tik fizinė sveikata, bet ir emocinė..

Vasaros stovykloje „Vasara – aktyviai ir sveikai” buvo itin aktyvus ir turiningas vaikų laisvalaikis. Pasirinktos poilsevietės vieta pasižymėjo gamtos grožiu, miškais bei palankiu oru. Vaikai entuziastingai įsitraukė į aktyvias veiklas gamtoje, noriai sportavo ir drąsiai išbandė užduočių įvairovę, įgydami naujos asmeninės patirties. Kiekvieną rytą, stovyklautojai bėgdavo į mišką atlikti rytinės mankštos gryname ore. Po makštų sekė įdomios ir neįprastos veiklos. Daugiausia dėmesio sulaukė nauja ir nepatirta, stovykloje dar neišbandyta veikla - kopinėjimas virvėmis, burbulų futbolas, išgyvenimo gamtoje principai ir, žinoma, šratasvaidis, kuris sukėlė daug diskusijų ir karštų emocijų. Taip pat vaikai mokėsi dirbti komandoje, kūrė savo komandos vėliavą, žaidė įvairius judriuosius, komandinius žaidimus, kurių metu buvo skatinamas komandinis darbas ir tarpusavio bendradarbiavimas. Stovyklos dalyviai įgijo žinių: kaip užkurti laužą, išfiltruoti gamtoje rastą vandenį, sužinojo stovyklavimo gamtos prieglobstyje pradmenis. Dalyvavo įvairiose žygiuose.

2023 m. liepos 6-9 dienomis vykusiame Europos U15 imtynių čempionate, Kapošvare, Vengrijoje, iškovota bronza. Čempionate startavo trys graikų-romėnų imtynių sportininkai: Domantas Merkelis (iki 38 kg), Rosvaldas Jokubauskas (iki 44 kg) ir Benediktas Bubelevičius (iki 68 kg). Benediktas pirmą varžybų dieną kovose grūmėsi keturis kartus. Pirmoje imtyje susitiko su austru K. Szentkiraliu, kova laimėta 8-4 rezultatu. Antroje kovoje lengvai buvo patikrintas kroatas D. Vilk (8-0). Trečiame rate Benedikto pradinį pagreitį bandė sustabdyti Turkijos pirmas numeris I. Bereket, bet Benediktas toliau užtvirtintai susidorojo su turku, rezultatu 4-3. Pusfinalyje teko pečius su remti su Vengrijos atstovu F. Budai, pernai metų Europos U15 čempionato bronzos laimėtoju. Apmaudu, bet vengras antrame kelynyje sustabdė kelią į finalą (8-0). Antrą dieną po pietų laukėmė kovos dėl bronzos medalio, rytinėje pusėje paaiškėjo mūsų priešininkas. Dėl medalio teko kovoti su Estijos atletu M. Aermus. Benediktas šią kovą laimėjo užtikrintai, antrame kelynyje pridengė ir paguldė ant menčių estą, kova baigėsi 5-0 rezultatu. Šiandien pergalingai sukovota paskutinė kova - bronza Benedikto rankose!
Nors burtai lėmė palankias kovas, mūsų dviems jauniesiems rajono sportininkams Domantui ir Rosvaldui, bet jie neatlaikė įtampos ir krito pirmose kovose, tačiau parsiveža neįkainojamą patirtį bei ryžtą revanšui. Domantas užėmė 18, Rosvaldas 16 vietas.
Dideli ačiū tariame visai rinktinės komandai, treneriams bei tėvams už pasitikėjimą. Taip pat dėkojame Šiaulių rajono savivaldybei už paramą ir galimybę tobulėti ir dalyvauti tokio lygio varžybose.

Additional information